İrlanda Dil Okulu

İrlanda Dil Okulu

AB üyesi olan ve İngiltere Krallığı tarafından yönetilen İrlanda, para birimi Euro olan ve İngilizce ana dili olan bir Avrupa ülkesidir. İrlanda çok masraflı bir ülke olmadığından burada bir öğrenci olarak ayda 150 Euro ile geçinebilirsiniz. Ayrıca İrlanda 25 haftalık eğitim gören öğrencilere de 8 ay kalma hakkı sunarak çalışma fırsatı tanıır. Böylelikle öğrenciler İrlanda’da kaldıkları 2. dönemlerinde çalışarak harçlıklarını da çıkarabilmektedir.

İrlanda’da Öğrenciler için Konaklama

İrlanda’da eğitim almak istiyorsanız konaklayabileceğiniz iki yer seçeneğiniz olacaktır. Bunlardan biri aile yanında kalmak, ikincisiyse yurt seçenekleridir. Aileler yanlarında kalan öğrencilere sabah kahvaltısı ve akşam yemeği vermektedir. Yurtta ise tüm öğrenciler ortak mutfak kullanarak yeme içme işlemlerini sağlamaktadır. Burada aile yanı konaklama 6850 EU, yurt konaklama ücreti ise min. 600 Euroya gelmektedir. Tüm konaklama ve maliyet bilgilerini internet sayfaları üzerindeki ilgili online sayfalardan öğrenebilirsiniz.

İrlanda’da Yer Alan Dil Okulu Adları

İrlanda da bulunan IBAT College, EC English, Cork, Limerick, Bray, City University, Delfin English School, Cork English Academy Alpha College, Griffith College, International House gibi okullarda;

1 - genel

2 - yoğun

3 - mesleki İngilizce

kategorilerindeki dersleri alabilirsiniz. Burada aldığınız genel İngilizce dersleri sayesinde günlük - pratik konuşma akıcılığını geliştirebilirsiniz. Yanı sıra yoğun İngilizce dersleriyle de yazım-konuşma, kelime haznesi, okuma, dinleme gibi kabiliyetlerinizi arttırabilirsiniz. Süper İngilizce ise mesleki alanda kendinizi en iyi geliştirmenizi sağlayacaktır.