Bayanlar için Elbisenin Yeri

Bayanlar için Elbisenin Yeri

İçinde bulunduğumuz soğuk havalar ve yağışlar geçtiğinde yerini sıcak güneşe, hafif ılık rüzgâra ve masmavi denize bırakacak. O zaman geldiğinde yardımınıza uçuş uçuş olan incecik elbiseler koşacaktır. Kolay kombinlenmesi ile bayanlar arasında gözde olan tek parça elbiseler hem zarif hem de iddialı görünmenizi sağlayacaktır. Canlı renkleri ve göz alıcı desenleriyle her yaz olduğu gibi bu yazın da modası olacağa benziyor. Bayan elbise şıklığından şüphemiz yokken o elbiselerin nasıl giyildiğinden de bahsetmeden olmaz. Maxi, midi, mini, piliseli, balon etekli, belden oturtmalı, A kesim gibi daha sayılamayacak birçok modeli olan elbiseler birkaç ay içerisinde vitrinleri yeniden doldurmaya başlar. Peki, onlarca alternatif arasından kendinize en uygun elbiseyi nasıl seçeceksiniz? Elbette ki vücudunuzu tanıyarak.

Armut ve Elma Vücut Tipine Göre Bayan Elbise

Armut vücut tipi, isminden de anlaşılacağı gibi armuta benzeyen göğüsleri daha dar ama göğüsten aşağısı gittikçe genişleyen vücut tipine sahip kadınlar için söylenen tabirdir. Bu görünüme sahipseniz göğüs altına oturan ve sonrasında genişleyen kabarık etekli elbiseler sizin için en ideal olan seçimdir. Basenlerinizi kapatarak daha ince görünmenizi sağlayacaktır. Elma vücut tipi, görünüşü bir elma gibi bel, basen ve göğüs kısmı hemen hemen bir olacak şekilde kalın vücut tipidir. Bacaklar vücuda göre her zaman incedir. Bu vücut tipine sahip kadınlar daha sade bayan elbiseler giymelidir. Çünkü hareketli elbiseler yoğunlaştığı bölgeleri daha kilolu gösterecektir.

Kum Saati Vücut Tipine Göre Bayan Elbise

Hepimizi ulaşmak istediği ideal vücut tipi olan kum saati, tabiri caizse ne giyse yakışacaktır. Özellikle vücudu saran balık tipi elbiseler içinde kuğu gibi görüneceksiniz. Vücudunuza en güzel yakışan bayan elbiseler için online mağazaları hemen ziyaret edebilirsiniz.