Doğal Güzellik Maskeleri

Doğal Güzellik Maskeleri

Cildinizin genç ve duru kalması için cilt bakımı oldukça önemlidir ve cilt bakımında en önemli olan durum cildin düzenli olarak cildin yapısına uygun bir şekilde temizlenmesidir. Cildinize gerekli olan bakımları yapmanız için öncelikle cildinizin yapısını öğrenmeli ve cildiniz için uygun olan bakımları araştırmalısınız. Cildinizin sağlıklı olması için bu durum oldukça önemlidir, cildinizin güzelliği için her zaman bakım maskelerini uygulamalısınız. Kadınlar cilt güzelliğine erkeklere göre daha fazla önem verirler bu nedenle ciltlerine uygulayabilecekleri bakım maskelerini doğal olarak evde rahatlıkla hazırlayabilirler. Cildiniz için doğal olarak hazırlayabileceğiniz maskeler satın alacağınız maskelere göre daha sağlıklıdır. Hem cildi korur hem de cildin beslenmesini sağlar. Kadınlar ciltlerinin güzelliği için makyaj temizliğini de cilt bakımı kadar önem vermelidirler. Ciltlerini gün sonunda derinlemesine temizleyerek ciltlerinin nefes almasını sağlamalıdırlar. Ciltleri için her zaman kendilerine özgü ürünleri kullanmalıdırlar. Yüzünüzü yıkadıktan sonra cildinizi kuruladığınız havlu kendinize özgü olmalıdır ve günlük olarak değiştirilmelidir.

Yağlı Ciltler İçin Süt İle Bakım Maskesi

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı süt
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu (taze sıkılmış)

Hazırlanışı: Yukarıdaki malzemelerin hepsini ufak bir kase içerisine ekleyerek malzemeleri iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı göz çevrenize değdirmeden cildinize güzelce sürün. Maskeyi boyun bölgenize de sürebilirsiniz. Cildinizdeki yağlı olan bölgelere maskeyi biraz daha yoğun sürebilirsiniz. Maskeyi cildinizde kuruyana kadar bekletip kuruduktan sonra cildinizi ılık bol su ile temizleyebilirsiniz. Cildinizdeki yağ oranının dengelenmesi cildinizde sivilce ve siyah nokta probleminin meydana gelmemesi için maskeyi haftada iki kere cildinize uygulayabilirsiniz.

Kaymak İle Kırışıklık Maskesi

Malzemeler:

  • 3 yemek kaşığı kaymak
  • 1 adet elma

Hazırlanışı: İlk başta elmayı yıkayın daha sonra kabuklarını soyup birkaç parçaya ayırıp elma ile beraber yeterli miktardaki kaymağı da robot içerisine ekleyerek malzemelerin ikisinin de püre kıvamına gelmesini sağlayın. Cildiniz için elde etiğiniz karışımı cildinize masaj yaparak sürün. Maskeyi göz çevrenizde bulunan kırışıklıklara da sürebilirsiniz. Dilerseniz maskeyi boyun bölgenize de sürebilirsiniz. Maskenin cildinizde daha etkili olması için cildinize sürdükten sonra bir bez ile kapatarak maskenin cildinizde daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Maskenin cildinizde etkili olması için maskeyi cildinizde 10 dakika kadar bekletin. Gerekli süre kadar cildinizde beklettikten sonra cildinizi ılık bol su ile temizleyebilirsiniz. Maskeyi haftada iki kere cildinize uygulayarak cildinizin doğal olarak nemlenmesini sağlayarak kırışıklıkların tedavi olmasını sağlayabilirsiniz.