Zirkonyum Diş Kaplamanın Faydaları

Zirkonyum Diş Kaplamanın Faydaları

Diş tedavilerinde kullanılan kaplama türleri, estetik görünüm kadar diş sağlığınızı da korumaktadır. Kaplama çürük dişlerde ön ve arka diş kaplaması olarak kullanılmaktadır. Ayrıca implant tedavilerinde de diş rengi ile uyumlu olduğu ve sağlam olduğu için tercih edilmektedir. Diş rengi doğuştan veya sonradan renk bozukluğuna uğrayanların diş beyazlatma tekniği ile beyazlatılamadığı durumlar olabilir. Bu durumlarda zirkonyum diş kaplama ile dişlerde uyumlu bir görünüm ve beyazlık sağlanır. Zirkonyumun en önemli faydalarından birisi de diş etleri ile uyumlu ve uzun ömürlü olmasıdır. Bakım için ekstra bir uygulama gerektirmez. Günlük diş fırçalama işlemlerine devam etmeniz yeterlidir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Zirkonyum Kaplama Hassasiyet Yapar Mı?

Diş etleri ve diş yapısı hassas olan kişilerin en çok korktuğu şey, kaplamanın sıcak veya soğuğa karşı hassasiyet göstermesidir. Klasik ve metal kaplamaların aksine son derece rahat bir kullanım sağlar. Asla sıcak soğuk hassasiyeti göstermez. Sağlam ve dış etkenlere karşı dayanıklıdır ve ömürlük kaplama çeşitleri olarak bilinir. Parlak ve kaygan bir yüzeye sahip olduğu için güzel gülüşler hayal edenler için son derece uygundur. Hastaların ve diş hekimlerinin zirkonyumu tercih etmeleri sunduğu avantajlarının ve faydasının çok olmasından dolayıdır.

Diş Kaplama İşlemleri Nasıl Yapılır?


Diş kaplama süreci, dişlerinizdeki hasar tespit edildikten sonra kişiden kişiye farklı şekilde uygulanır. Çürük dişlerde dolgu olarak kullanılan kaplamalar kısa sürede tamamlanır. İmplant kaplamaları ise, implantın damakla bütünleşmesinin ardından sonra son dokunuş olarak uygulanmaktadır. Beyaz diş arzu edenler için, ana dişlerinin üstüne kaplama olarak uygulanabiliyor. Kaplama yapılırken hastaya anestezi uygulanır ve acı hissetmesi engellenir.