Stoksuz E-ticaret Yapmak Avantajlı mı?

Stoksuz E-ticaret Yapmak Avantajlı mı?

Hedef kitlesini fiziki mağaza sınırları dışına çıkarmak isteyenler e-ticaret sitelerine yöneliyor, ürün ve hizmetlerini günün 24 saati satmak, hatta bu satışları yurt dışına da yapmak isteyenler, pazaryeri entegrasyonları sayesinde gelirlerinin katbekat artmasını sağlıyor. Birçok avantaja sahip olan e-ticaret sitelerinde bulunan stoksuz ürün satış seçenekleri, sektörde dropshipping olarak da adlandırılır. İşletmelerin stok sorunu olmadan ürünlerini pazarlamalarına olanak sağlayan sistemde satıcı, stok tutmadan direkt olarak tedarikçisinin elindeki malları alır. Tedarikçinin sistemini kendi sistemine entegre eden satıcı, bu sayede depo kiralamak durumunda da kalmaz.

Depo Maliyeti Yok, Mağaza Giderleri Yok

E-ticaret sitesine sahip olanlar için oldukça avantajlı olan stoksuz e ticaret sisteminde depo maliyeti ödemezsiniz. Fiziki bir mağazanızın olmasına da gerek yoktur. Satacağınız ürünlerin albenili görsellerinin olması yeterlidir. Bu sistemde ürünlerin kendisi birer müşteri temsilcisi görevi görür ve kendi kendini satar. 7 gün 24 saat boyunca çalışan e-ticaret siteniz sayesinde depo yönetimi olmadığı gibi bu alanda çalışacak bir personel gereksinimi de tamamen ortadan kalkar. Sadece personelden değil, aynı zamanda iş gücünden de tasarruf etmenizi sağlayan sistemde herhangi bir kargo firmasıyla anlaşma yapmanıza da gerek kalmaz.

Ürünleri Satın Almadan Satın Alın

Stoksuz e-ticaret sisteminde herhangi bir ürün almadan dilediğiniz ürünü satabilirsiniz. Bu noktada önemli olan tedarikçi ile anlaşmanızdır. Büyük sermayelere gereksinim duymadan gelirlerinizi artırabileceğiniz sistemi internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar aracılığıyla kurdurarak satılmayan ürünler için stok bedeli de ödememiş olursunuz. Bu sistem minimum maliyetle gerçekleştiği için farklı sektörlerden tedarikçilerle anlaşarak istediğiniz kadar ürün satışı gerçekleştirebilirsiniz. Son yılların en popüler pazarlama seçenekleri arasında olan stoksuz satışlar, kendi işini kurman isteyen işletmeciler tarafından en sık tercih edilen yöntemlerden biridir.