Salonlarda Kullanmak İçin Hangi Duvar Kağıtları Tercih Edilmeli?

Salonlarda Kullanmak İçin Hangi Duvar Kağıtları Tercih Edilmeli?

Tüm evlerin en özen gösterilen yaşam alanı olan salonları gerek misafir ağırlamak gerekse özel günlerimizde bir araya gelmek için kullanırız. Bu nedenle de tüm bu özel ve değerli anların gerçekleşeceği alanın oldukça özenli ve güzel olması için çaba gösteririz. Seçtiğimiz mobilyalar, halılar, dekoratif objeler, saatler hepsi özenle seçilir fakat en önemli detaylardan biri olan duvar renklendirme ve düzenlemesini tabi ki bu dekorasyon planının içine dahil etmeliyiz. Salon duvar kağıdı seçerken odanın genişliği, ışık alması ve kullanılan diğer mobilya ve aksesuarların uyumunu da değerlendirerek en uygun duvar kağıdını seçmeliyiz. Kullanacağınız mobilyaların kumaşı fazla karışık desenli ise daha küçük desenli ve sade duvar kağıtları kullanmak güzel bir bütünlük yakalamanızı sağlayacaktır. Duvar kağıtları ve kullanımı hakkında daha fazla bilgiye adresinden ulaşabilir, size en uygun duvar kağıdını seçebilirsiniz. Eğer salonunuz küçük ise ve daha geniş görünmesini istiyorsanız daha düz renkler ve küçük desenler tercih etmelisiniz. Bu sayede salonunuz derinlik kazanıp daha büyük gözükecektir.

Duvar Kağıtlarının Bakımı ve Temizliği

Duvar kağıdı uygulanırken ilk olarak doğru şekilde ve iyi bir işçilikle uygulanması gerekmektedir. Uzun süre kullanım imkanı sağlayan dekoratif açıdan da göz dolduran duvar kağıtlarını temizlemek elbette mümkündür. Duvar kağıdınızı temizlerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır bunları sıralayacak olursak;

  • Öncelikle duvar kağıdınızı alırken ürünün silinebilir özellikle olmasına dikkat etmelisiniz eğer kullandığınız salon duvar kağıdı silinebilir özellikte ise hafif nemli bir bezle ara ara üzerindeki tozu alabilirsiniz.
  • Eğer duvar kağıdınızda leke oluştu ise soğuk veyahut ılık suya birazcık arap sabunu ekleyip bu karışımla bastırmadan ve ovalamadan lekeli yeri temizleyip kurumasını bekleyebilirsiniz.