Macbook Tamiri

Macbook Tamiri

Genellikle macbook tamiri kapsamında; anakart tamiri, ekran değişimi, batarya değişimi, sıvı teması klavye onarımı, trackpad onarımı, ses sistemi hoparlör onarımı, kamera tamiri, usb giriş hata düzeltimi gibi birçok tamir ve bakım onarım çeşitleri mevcuttur. Tüm bileşenler anakart üzerinde olduğu için ana kart tamiri macbooklar da en hassas ve dikkatli onarım yapılması gereken parçadır. Uzman ekip tarafından özenle ve dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Yapılabilecek en ufak hata cihazın tamamen çalışmaması ve kullanılmaması anlamına gelir.


Görüntü Kalitesi ve Ekran Arızası

MacBook bilgisayarların en önemli özelliklerinden biri de ekran görüntüsü ve kalitesi çözünürlüğü bakımından diğerlerinden ayırt edilebilmesidir. Fotoğraf video işleriyle profesyonel bir şekilde uğraşan kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği bir bilgisayar ve işletim türüdür. Uzman olmayan ya da dikkatsiz kişilere macbook tamiri için kesinlikle başvurulmamalıdır. Dikkatsiz kullanım ya da uzun kullanım sonucu macbook ekranlarında kırılma çizilme ya da çatlama gibi problemler gözlemlenmektedir. Bu problemler ekran çipinden kaynaklanan bir durum olabilir. Bunun için ekran değişmeden de arıza giderilebilir. İşletim sisteminde bulunan işlemci ve ekran kartının termal macunun yenilenmesi ya da çipin değişmesi arıza giderimi için yeterlidir.

Sıvı Temasında İzlenmesi Gereken İşlemler


Eğer macbook bilgisayarınıza sıvı teması gerçekleştiyse gerçekleştiği andan itibaren izlemeniz gereken yol anında cihazı kapatmak ve fişi çıkarmak olacaktır. Bilgisayarın bağlı olduğu tüm kablolar çıkarılarak bileşenlerin kurtulmasına ana kartın silinerek kuruması beklenmelidir. Bu işlem gerçekleştiğinde bilgisayar ters çevrilmeli ve kuru bir bezle işlem yapılmalıdır. Bunun gibi durumlar yaşandığında macbook bilgisayarınızın pilini çıkarmak en doğru seçenektir.