Tekerlekli Sandalyeler Hangi Durumlarda Kullanılır?

Tekerlekli Sandalyeler Hangi Durumlarda Kullanılır?

Fiziksel rahatsızlıkları olanlarda tedavi sürecinde hastalara oldukça kolaylık sağlar. Hastanelerde hastaların taşınması ve transferi için de sandalyeye ihtiyaç duyulur. Hastalık için bir sınır yoktur. Örneğin doğum yapan bir kadın, doğum odasından kendi odasına yine bu sandalyelerle taşınır. Veya ayağı kırılan birisi ayağı iyileşip, tedavi tamamlanana kadar, tekerlekli sandalye ile kimseye gereksinim duymadan işleri halledebilir. Ev içinde, yatarken veya banyo tuvalete giderken, tek başınıza kimseye ihtiyaç duymadan kendi işlerinizi yapabilirsiniz. Sandalyeler yalnız iç mekânlarda değil, dışarıda da kullanım amaçlı tasarlanmaktadır. Bazıları ev için farklı dışarı için farklı modelleri kullanabiliyor. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Tekerlekli Engelli Sandalyesi Modelleri

Engellilerin kullanacağı tasarımların daha özel olması gerekir. Ömür boyu sandalyeye bağlı yaşayanlar için sandalyenin ortopedik olması, günlük hayatı kolaylaştıracak teknik ve teknolojik özelliklere sahip olması gerekir. Bu yüzden üretim standart olabildiği gibi kişiye ve hastaya uygun özel sipariş olarak da tasarlanabilir. Hastanın veya engellinin kolay hareket etmesi için özel aparatların olması gerekir. Örneğin yükseklik ayarları kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Bu ayarın yönetilebilir olması tekerlekli sandalye üretimlerinde en dikkat edilen unsurdur. Engelli sandalyeleri yalnızca fiziksel rahatsızlıklara değil, psikolojik rahatsızlıklara da kolaylık sağlayacak özelliklerdedir. Çünkü hem vücut engeli hem de psikolojik engeli olan hastalarda sandalyenin kullanımı kesinlikle başka birine ait olacaktır. Tüm engelli sandalyesi modellerini ilgili sitelerden inceleyerek sipariş edebilirsiniz.

Tekerlekli Banyo Tuvalet Sandalyeleri


Hastalar ve engelliler için en büyük sorun hiç şüphesiz, banyo tuvalet sorunudur. Banyo yaparken, banyo imkânları hastaları zorlar. Bu yüzden hastalara özel banyo ve tuvalet sandalyeleri kullanılmaktadır. Sandalyede bulunan tuvalet aparatları ile hasta, tuvalet ihtiyaçlarını kolayca giderebilir. Bu modeller aynı zamanda suya dayanıklı paslanmaz çelikten yapılmaktadır.